random imagerandom imagerandom imagerandom imagerandom imagerandom imagerandom imagerandom image
Besökare: 392018

Frivilliggrupper i SLGK 2017

 

Bunker Sven-Erik Söderin: 070-7737306     sven.erik.soderin@hotmail.se
  Lars Jakobsson: 070-2165386     jak.helgum@telia.com
  Kalle Wikström: 072-2269944     kalle.wikstrom@telia.com
  Kjell Lundbom: 070-2601898     kjell.lundbom@gmail.com
  Jan Carlstedt : 076-8085010     jan.carlstedt@spray.se
  Anders Lövgren: 070-6320262     anderslovgren@gmail.com
  Stefan Hasselborg: 070-6396666     stefan.hasselborg@gmail.com
  P-A Wiking:    070-0226606     farsan.wiking@gmail.com
  Tommy Olsson: 070-3123569     tommy.ohlsson@kramnet.se
  Matsolof Molin 073-0879592     matsolof.molin@icloud.com
   
Kansli Ingrid Norberg: 070-8303547     ingrid.borje.norberg@telia.com
  Runo Lindberg: 070-3149902     runo_lindberg@hotmail.com
  Ingalill Thuvesson:070-6929152     ingalill.thuvesson@gmail.com
  Kent Näsman:070-3190139     kent-nasman@telia.com
  Sven Eriksson: 070-6604645      062020176@telia.com
  Marie-Louise Sjödin 0706795212     gullefjun5@g-mail.com
  Mariana Lindberg:070-6075215     min_isa@hotmail.com
  Mona Sundqvist :070-6541239     monasundqvist60@gmail.com
   
Klubbhus Roger Omberg: 070-6593483     roger.omberg@gmail.com
  Hans Sundqvist;     hanssundqvist57@gmail.com
  Mona Sundqvist: 070-6541239     monasundqvist60@gmail.com
  Lars Jakobsson: 070-2165386     jak.helgum@telia.com
  Ralph Andreasson: 0620-21839     062021839@telia.com
  Ivan Åhman 073-1818147     ivan.ahman@telia.se
  Bo Nordén:073-0870691     bonorden5@hotmail.com
  Kjell Wallin: 070-6655411     kjellwallin@kramnet.se
  Maria Frid: 076-8349331     majsan.frid@telia.com
  Ingrid Wikström : 0620-40346     ingrid.wikstrom@telia.com
  Åsa Westman: 070-3948076     asa.westman.sjodin@telia.com
  Marianne Tarberg : 070-6753860
   
Trimning Tomas Carlstedt: 070-6940780     thomascarlstedt45@gmail.com
  Tommy Mickelsson :     tommy.mickelsson@telia.com
  Roger Omberg (se ovan)
  Kenneth Svande:  07-5529565     svande@live.se
  Einar Andersson: 0620-15745     einar@strahls.se
  Rolf Sundberg: 070-30301771     rolf.le.sundberg@gmail.com
  Börje Norberg: 0620-20478     ingrid.borje.norberg@telia.com
  Kurt Lövgren;0703123555     kurre@kramnet.se
  Peter Fällström: 070-6516179     peterfallstrom@telia.com
   
Ruff Kent Näsman: 070-3190139     kent-nasman@telia.com
  Torgny Jansson: 073-8251471     karin4.jansson@gmail.com
  Runo Lindberg: 070-3149902     runo_lindberg@hotmail.com
  Kalle Wikström: 072-2269944     kalle.wikstrom@telia.com 

Senaste nytt

Öppettider midsommarhelgen

Midsommarafton är kansliet och restaurangen stängda. (Fika i Oasen)
Midsommardagen är kansliet öppet 08.00-18.00. Restaurangen är öppen för lunch till kl 14.00.
Söndag är kansliet och restaurangen öppna som vanligt. /Välkomna

Öppettider midsommarhelgen

Midsommarafton är golfkansliet och restaurangwn stängda. (Fika i Oasen finns)
Midsommardagen är golfkansliet öppet 08.00-18.00. Restaurangen är öppen för lunch till kl 14.00.
Söndag är kansliet och restaurangen öppna som vanligt.
 
Välkomna

Greenerna

Onsdag 21/6: eftermiddag, vertikalskärning av greener

Torsdag 22/6: dressning av greener

Kommande evenemang

Kommande evenemang på klubben.

Läs mer...

Restaurangen

Restaurangen är nu öppen för säsongen!

Ordföranden

Nytt år med härliga utmaningar och möjligheter!

Läs mer

Sollefteå GK på Instagram

image1
image1
image1
image1
image1
image1

Sollefteå GK på Facebook

Vädret på golfbanan

Mulet

12°C

Sollefteå GK

Onsdag
Delvis mulet
7°C / 16°C
Torsdag
Delvis mulet
6°C / 18°C
Fredag
Mestadels mulet
8°C / 18°C
Lördag
Mestadels mulet
12°C / 16°C
Söndag
Regn
12°C / 18°C

Kontakta oss

Kontakta oss via nedanstående alternativ eller via vårt kontaktformulär

PhoneKansli/tidsbokning: +46(0)620-214 75
PhoneRestaurang: +46(0)620-214 87
PhonePro - Anders Molin: +46(0)72-744 20 86
email kansli@sollefteagk.se
web www.sollefteagk.se
      Bankgiro: 115-1398


© 2017 Sollefteå Golfklubb
Sidan skapad av Andreas Hedström
Back to Top