random imagerandom imagerandom imagerandom imagerandom imagerandom imagerandom imagerandom image
Besökare: 614747

Frivilliggrupper i SLGK 2017

 

Bunker Sven-Erik Söderin: 070-7737306     sven.erik.soderin@hotmail.se
  Lars Jakobsson: 070-2165386     jak.helgum@telia.com
  Kalle Wikström: 072-2269944     kalle.wikstrom@telia.com
  Kjell Lundbom: 070-2601898     kjell.lundbom@gmail.com
  Jan Carlstedt : 076-8085010     jan.carlstedt@spray.se
  Anders Lövgren: 070-6320262     anderslovgren@gmail.com
  Stefan Hasselborg: 070-6396666     stefan.hasselborg@gmail.com
  P-A Wiking:    070-0226606     farsan.wiking@gmail.com
  Tommy Olsson: 070-3123569     tommy.ohlsson@kramnet.se
  Matsolof Molin 073-0879592     matsolof.molin@icloud.com
   
Kansli Ingrid Norberg: 070-8303547     ingrid.borje.norberg@telia.com
  Runo Lindberg: 070-3149902     runo_lindberg@hotmail.com
  Ingalill Thuvesson:070-6929152     ingalill.thuvesson@gmail.com
  Kent Näsman:070-3190139     kent-nasman@telia.com
  Sven Eriksson: 070-6604645      062020176@telia.com
  Marie-Louise Sjödin 0706795212     gullefjun5@g-mail.com
  Mariana Lindberg:070-6075215     min_isa@hotmail.com
  Mona Sundqvist :070-6541239     monasundqvist60@gmail.com
   
Klubbhus Roger Omberg: 070-6593483     roger.omberg@gmail.com
  Hans Sundqvist;     hanssundqvist57@gmail.com
  Mona Sundqvist: 070-6541239     monasundqvist60@gmail.com
  Lars Jakobsson: 070-2165386     jak.helgum@telia.com
  Ralph Andreasson: 0620-21839     062021839@telia.com
  Ivan Åhman 073-1818147     ivan.ahman@telia.se
  Bo Nordén:073-0870691     bonorden5@hotmail.com
  Kjell Wallin: 070-6655411     kjellwallin@kramnet.se
  Maria Frid: 076-8349331     majsan.frid@telia.com
  Ingrid Wikström : 0620-40346     ingrid.wikstrom@telia.com
  Åsa Westman: 070-3948076     asa.westman.sjodin@telia.com
  Marianne Tarberg : 070-6753860
   
Trimning Tomas Carlstedt: 070-6940780     thomascarlstedt45@gmail.com
  Tommy Mickelsson :     tommy.mickelsson@telia.com
  Roger Omberg (se ovan)
  Kenneth Svande:  07-5529565     svande@live.se
  Einar Andersson: 0620-15745     einar@strahls.se
  Rolf Sundberg: 070-30301771     rolf.le.sundberg@gmail.com
  Börje Norberg: 0620-20478     ingrid.borje.norberg@telia.com
  Kurt Lövgren;0703123555     kurre@kramnet.se
  Peter Fällström: 070-6516179     peterfallstrom@telia.com
   
Ruff Kent Näsman: 070-3190139     kent-nasman@telia.com
  Torgny Jansson: 073-8251471     karin4.jansson@gmail.com
  Runo Lindberg: 070-3149902     runo_lindberg@hotmail.com
  Kalle Wikström: 072-2269944     kalle.wikstrom@telia.com 

Hål 11 - Textilia

Om Textilia

Textilia är ett svenskt Facility Management-företag som genom en ansvarsfull och effektiv textilservice frigör resurser för kunder inom främst Hälsa & Sjukvård och Hotell & Restaurang. Som långsiktig partner tar Textilia ett helhetsansvar och bidrar till att det fungerar för våra kunder.

Textilservice är, likt kost-, städ- och fastighetsservice, en stödprocess inom Facility Management-området som är oerhört viktig för att många kunders verksamheter ska fungera.

Modern textilservice från Textilia är en utpräglad tjänsteverksamhet där Textilia i uthyrningsmodeller tar ett helhetsansvar för att kunder inom främst Hälsa & Sjukvård och Hotell & Restaurang alltid har tillgång rena, ändamålsenliga och kostnadseffektiva textilier. 

bild textilia


Textilia tar i sina kundrelationer ett helhetsansvar för anskaffning och finansiering av textilier, högeffektiv tvätt- och efterbehandling, transport till och från kund, automatiska plaggdistributionssystem samt en meny av tilläggstjänster, allt i syfte att det ska vara lätt att vara kund hos Textilia. Hos större kunder, t ex stora akutsjukhus, har Textilia egen personal stationerad som ombesörjer beställning, plockning, lagerhållning och interndistribution samt påfyllning och drift av plagg- och textilautomater. Kundens medarbetare förbrukar och överlåter resten åt Textilia.


Textilia är Sveriges största leverantör av textilservice till kunder inom Hälsa & Sjukvård. Landstingen i Norrbotten, Västerbotten, Västernorrland, Jämtland, Stockholm, Örebro, Kronoberg och Blekinge samt många kommuner och privata vårdgivare är kunder hos Textilia. Inom Hotell & Restaurang har Textilia kunder över hela Sverige. Textilia är även huvudleverantör av textilservice till Försvarsmakten.

Textilia har produktion och kundtjänster vid anläggningar i Boden, Långsele, Rimbo, Örebro och Karlskrona. Den geografiska placeringen av anläggningarna är optimal för nationella uppdrag samtidigt som vi är en lokal partner. Textilia har ca 400 anställda och omsatte 2010 ca 460 MSEK.  


Textilia ägs sedan augusti 2008 av Litorina Kapital - en framgångsrik utvecklare av mindre och medelstora företag.

För att besöka Textilias hemsida klickar du här

Senaste nytt

Årets sista speldag

Onsdag den 8/11 är sista dagen att spela för i år.
Banan stänger innan mörkret faller på onsdagen.

Påminnelse om höstmötet

Glöm inte höstmötet

Plats:​ Lions Lokal i Sollefteå
När: ​Torsdagen den 16 novmber
Tid: ​Klockan 18:30

Väl mött, Niklas Eriksson, Ordförande

Aktuellt

Nu är det höstgreenfee på 200 kr som gäller.
Kansli och Oasen är stängda så ta med eget fika!

Ordföranden

Säsongen 2017 går mot sitt slut och trots en dålig början på säsongen där vädrets makter inte varit med oss så kan vi trots allt se med belåtenhet på hur säsongen utvecklade sig. 

Läs mer...

Sollefteå GK på Instagram

image1
image1
image1
image1
image1
image1

Sollefteå GK på Facebook

Vädret på golfbanan

Snöbyar

-6°C

Sollefteå GK

Söndag
Mulet
-11°C / -7°C
Måndag
Mulet
-12°C / -11°C
Tisdag
Mulet
-12°C / -6°C
Onsdag
Mestadels mulet
-6°C / -3°C
Torsdag
Regn
-3°C / 0°C

Kontakta oss

Kontakta oss via nedanstående alternativ eller via vårt kontaktformulär

PhoneKansli/tidsbokning: +46(0)620-214 75
PhoneRestaurang: +46(0)620-214 87
PhonePro - Anders Molin: +46(0)72-744 20 86
email kansli@sollefteagk.se
web www.sollefteagk.se
      Bankgiro: 115-1398


© 2018 Sollefteå Golfklubb
Sidan skapad av Andreas Hedström
Back to Top