random imagerandom imagerandom imagerandom imagerandom imagerandom imagerandom imagerandom image

Frivilliggrupper i SLGK 2017

 

Bunker Sven-Erik Söderin: 070-7737306     sven.erik.soderin@hotmail.se
  Lars Jakobsson: 070-2165386     jak.helgum@telia.com
  Kalle Wikström: 072-2269944     kalle.wikstrom@telia.com
  Kjell Lundbom: 070-2601898     kjell.lundbom@gmail.com
  Jan Carlstedt : 076-8085010     jan.carlstedt@spray.se
  Anders Lövgren: 070-6320262     anderslovgren@gmail.com
  Stefan Hasselborg: 070-6396666     stefan.hasselborg@gmail.com
  P-A Wiking:    070-0226606     farsan.wiking@gmail.com
  Tommy Olsson: 070-3123569     tommy.ohlsson@kramnet.se
  Matsolof Molin 073-0879592     matsolof.molin@icloud.com
   
Kansli Ingrid Norberg: 070-8303547     ingrid.borje.norberg@telia.com
  Runo Lindberg: 070-3149902     runo_lindberg@hotmail.com
  Ingalill Thuvesson:070-6929152     ingalill.thuvesson@gmail.com
  Kent Näsman:070-3190139     kent-nasman@telia.com
  Sven Eriksson: 070-6604645      062020176@telia.com
  Marie-Louise Sjödin 0706795212     gullefjun5@g-mail.com
  Mariana Lindberg:070-6075215     min_isa@hotmail.com
  Mona Sundqvist :070-6541239     monasundqvist60@gmail.com
   
Klubbhus Roger Omberg: 070-6593483     roger.omberg@gmail.com
  Hans Sundqvist;     hanssundqvist57@gmail.com
  Mona Sundqvist: 070-6541239     monasundqvist60@gmail.com
  Lars Jakobsson: 070-2165386     jak.helgum@telia.com
  Ralph Andreasson: 0620-21839     062021839@telia.com
  Ivan Åhman 073-1818147     ivan.ahman@telia.se
  Bo Nordén:073-0870691     bonorden5@hotmail.com
  Kjell Wallin: 070-6655411     kjellwallin@kramnet.se
  Maria Frid: 076-8349331     majsan.frid@telia.com
  Ingrid Wikström : 0620-40346     ingrid.wikstrom@telia.com
  Åsa Westman: 070-3948076     asa.westman.sjodin@telia.com
  Marianne Tarberg : 070-6753860
   
Trimning Tomas Carlstedt: 070-6940780     thomascarlstedt45@gmail.com
  Tommy Mickelsson :     tommy.mickelsson@telia.com
  Roger Omberg (se ovan)
  Kenneth Svande:  07-5529565     svande@live.se
  Einar Andersson: 0620-15745     einar@strahls.se
  Rolf Sundberg: 070-30301771     rolf.le.sundberg@gmail.com
  Börje Norberg: 0620-20478     ingrid.borje.norberg@telia.com
  Kurt Lövgren;0703123555     kurre@kramnet.se
  Peter Fällström: 070-6516179     peterfallstrom@telia.com
   
Ruff Kent Näsman: 070-3190139     kent-nasman@telia.com
  Torgny Jansson: 073-8251471     karin4.jansson@gmail.com
  Runo Lindberg: 070-3149902     runo_lindberg@hotmail.com
  Kalle Wikström: 072-2269944     kalle.wikstrom@telia.com 

Gerts Frisering

Professionell hårvård hos en behörig frisör i Sollefteå. Hos Gerts Frisering håller vi oss ständigt uppdaterade med det senaste.


bild gerts


Sjukhuset, 881 04 Sollefteå
Tel: 0620-100 63

Välkommen in till oss!

Senaste nytt

Ny tid Damgolfen

Damgolfen på tisdagar startar 17.30.

De som vet att de blir förenade får gärna meddela detta till kansliet.

Välkomna!

Golfrestaurangen stängd!

Idag fredagen den 10:e augusti är Golfrestaurangen stängd pga skada.

Lättare fika finns i Oasen.

Hole-In-One

Idag den 9:e augusti under dagens seniortävling stod Lars G Jacobsson för ett Hole-In-One på hål nummer 15.

Stort grattis!

Ordföranden

Säsongen igång och en bana i Norrländsk toppklass

Vilken häftig maj månad vi fick. Golfare i Norrland njöt av bana i toppklass rekordtidigt.

Läs mer...

Sollefteå GK på Facebook

Hitta till oss

Kontakta oss

PhoneKansli/tidsbokning: +46(0)620-214 75

      Kansli öppettider:
      Mån - Ons, Fre 08.00 - 16.00 
      Tors 08.00 - 18.00
      Lör, Sön, Helgdag 08.00 - 16.00

PhoneRestaurang: +46(0)620-214 87

phoneCourse manager Jerker Dewall : +46(0)70-6867823

PhonePro - Anders Molin: +46(0)72-744 20 86
email kansli@sollefteagk.se
 
      Bankgiro: 115-1398
      Swish: 123 652 51 25


© 2018 Sollefteå Golfklubb
Sidan skapad av Andreas Hedström
Back to Top